PODSUMOWANIE SPORTOWEGO ROKU.

Po raz kolejny nasza szkoła uplasowała się na podium w klasyfikacji na najbardziej usportowioną szkołę miasta Bytomia. W rywalizacji brały udział 23 szkoły, a nasza szkoła zajęła 2 miejsce. Tak wysokie miejsce w klasyfikacji wiąże się z otrzymaniem sprzętu sportowego dla naszych uczniów. Na tak znaczący sukces złożyły się bardzo wysokie miejsca naszych reprezentacji w zawodach międzyszkolnych. Także wysokie miejsce, czwarte, zajęliśmy w klasyfikacji Igrzyska Młodzieży Szkolnej (IMS). Gratulujemy.

Ponadto zespół wychowania fizycznego w roku szkolnym 2022/2023 zorganizował Dni Sportu dla klas 1-3, 4-5, 6-8 oraz Europejski Dzień Sportu Szkolnego.

Zorganizowaliśmy Szkolny Turniej Tenisa Stołowego oraz Szkolny Turniej Siatkówki.

Wprowadziliśmy aktywne przerwy, na których nasi uczniowie mogli grać w tenisa stołowego na przerwach lekcyjnych.

W roku szkolnym 2022/2023 nauczyciele wychowania fizycznego zorganizowali dodatkowych 300 godzin SKS.

Prowadziliśmy 4 godziny zajęć rozwijających zainteresowania uczniów dla klas młodszych.

Prowadziliśmy szkolną sportową stronę internetową.

Zakupiliśmy w tym roku szkolnym dla naszych uczniów 18 piłek do koszykówki, 8 piłek do siatkówki, 24 szarfy gimnastyczne oraz rakietki i piłeczki do tenisa stołowego.

Zakupiliśmy 102 medale oraz słodycze dla uczniów na Dzień Sportu.

Nasza szkoła uczestniczyła w turnieju ,,Rodzice-dzieciom, dzieci-rodzicom", dzięki grze zdobyliśmy dla szkoły kolejne 16 piłek, plus nagrody indywidualne dla naszych grających zawodników.

Na koniec dziękujemy za zbiórkę nakrętek dla Antosia Radło, przepisy jeszcze zezwalają na zbiórkę, więc akcja trwa,  przynieś korki na wf.

Dziękujemy za cały rok szkolny 2022/20223 naszej społeczności SP36 Bytom.